سوپر توزیع کنندگان رسانه های اجتماعی - ناظر اطلاعات نادرست

[ad_1] فیسبوک و توییتر نتوانستند از کاربران خود در برابر 43 حساب کاربری محافظت کنند که به انتشار اطلاعات نادر

توسط ELEMENTORSITE در 9 آذر 1400
[ad_1]

فیسبوک و توییتر نتوانستند از کاربران خود در برابر 43 حساب کاربری محافظت کنند که به انتشار اطلاعات نادرست خطرناک درباره COVID-19 ادامه دادند، علیرغم اینکه در سال گذشته توسط NewsGuard در پلتفرم ها برچسب گذاری شدند. از 85 حساب کاربری که توسط NewsGuard برای انتشار اطلاعات نادرست در مورد ویروس در شروع همه گیری تعیین شده است، بیش از نیمی از آنها هیچ اقدام قابل مشاهده ای علیه آنها توسط پلتفرم ها انجام نداده اند. نزدیک به یک چهارم آنها رشد کردند و آنهایی که رشد کردند بیش از 1 میلیون فالوور یا لایک جدید در بین آنها به دست آوردند.

این شکست طولانی‌مدت پلتفرم‌ها در مقابله با آسیب‌های شناخته‌شده ناشی از محصولاتشان به توضیح اینکه چرا قانون‌گذاران و تنظیم‌کننده‌ها به‌طور فزاینده‌ای به دنبال راه‌حل‌هایی هستند، به غیر از اینکه امیدوارند این شرکت‌ها داوطلبانه از کاربران خود محافظت کنند، کمک می‌کند.

در آوریل 2020، NewsGuard چهار گزارش از «انتشارکنندگان» اطلاعات نادرست درباره COVID-19 در فیس بوک و توییتر در ایالات متحده و اروپا منتشر کرد. این گزارش‌ها 85 حساب و صفحه را در هر دو پلتفرم نشان می‌دهند که اطلاعات نادرست نادرست مربوط به همه‌گیری COVID-19 را به اشتراک گذاشته‌اند.

فیس‌بوک و توییتر پس از انتشار این گزارش‌ها مطلع شدند و هر دو پوشش خبری دریافت کردند که در آن فیس‌بوک و توییتر درباره یافته‌های NewsGuard اظهارنظر کردند. با این حال، طبق بررسی NewsGuard، تا نوامبر 2021، 43 مورد از این حساب‌ها هنوز فعال هستند و 19 مورد از آنها شاهد افزایش تعداد لایک‌ها یا دنبال‌کنندگان بوده‌اند. از آن زمان، همه 43 نفر اطلاعات نادرست بیشتری در رابطه با COVID-19 منتشر کرده اند.

NewsGuard اطلاعات نادرست مانیتور - نوامبر 2021
عکس الکساندر شاتوف در Unsplash / NewsGuard

فیس‌بوک و توییتر می‌توانند گام‌های مؤثر مختلفی برای کاهش آسیب‌های وارد شده توسط این ناشران بردارند، فراتر از گام غیرشفاف، غیرمسئولانه و ظاهراً متناقض سانسور ساده آنها با حذف آنها یا سرکوب تعداد کاربرانی که آنها را می‌بینند. اینها ممکن است شامل راستی‌آزمایی انتشارات فردی باشد، اگرچه سنجش واقعیت دشوار است و تنها پس از ارائه نادرست گسترده مؤثر است. پلتفرم‌ها همچنین می‌توانند گام‌های مقیاس‌پذیرتر و مؤثرتر را برای ارائه پیشگیرانه رتبه‌بندی‌ها و برچسب‌ها بردارند و به کاربرانشان توضیح دهند که منبعی در فیدهای خبری یا گروه‌های فیس‌بوک آنها منتشرکننده اطلاعات نادرست شناخته شده است و کاربران باید به احتیاط خود ادامه دهند. پلتفرم‌ها می‌توانند محصولات خود را برای اشخاص ثالث مستقل باز کنند و نشانه‌هایی از قابلیت اطمینان منابع ارائه دهند، به طوری که کاربران حق انتخاب برای دسترسی به حفاظت‌های امنیتی و سایر راه‌حل‌های میان‌افزار را داشته باشند.

ادعاهای نادرست به اشتراک گذاشته شده توسط حساب های دارای برچسب NewsGuard در آوریل 2020 که هنوز در فیس بوک یا توییتر فعال هستند عبارتند از:

  • COVID-19 وجود ندارد
  • بیل گیتس اعلام کرد واکسن کووید-19 باعث مرگ 700000 نفر می شود
  • فناوری 5G با گسترش COVID-19 مرتبط است
  • COVID-19 در یک شبیه سازی ارائه شد
  • ویتامین C می تواند از COVID-19 جلوگیری کند
  • COVID-19 یک "سلاح بیولوژیکی ایجاد شده در آزمایشگاه نظامی ایالات متحده" است.
  • افراد سالم «از COVID-19 رنج نمی برند».
  • واکسن‌های کووید-۱۹ از فناوری ردیابی میکروچیپ با بودجه بیل گیتس برخوردار هستند

از 26 حساب توییتر NewsGuard، 13 حساب هنوز فعال بودند و 10 حساب 358927 فالوور جدید در میان آنها به دست آوردند که به طور میانگین بیش از 23.7 درصد افزایش داشت. از 59 حساب فیس‌بوک NewsGuard، 31 حساب هنوز فعال بودند و 9 مورد 718000 "لایک" جدید بین آنها دریافت کردند که میانگین افزایش کمی کمتر از چهار درصد است.

اکانت‌های فعال فیس‌بوک و توییتر که ادعاهای نادرست را ارسال می‌کنند و افزایش یافته‌اند، از آوریل 2020 تاکنون 1,076,927 "لایک" یا فالوور جدید به دست آورده‌اند.

پنج حساب فیس بوک و یک حساب توییتر، که در گزارش های NewsGuard از آوریل 2020 گنجانده شده بودند، برای این تحلیل فعال در نظر گرفته نشدند، زیرا از آن زمان انتشار اطلاعات نادرست درباره COVID-19 را متوقف کردند.

اگرچه توییتر سهم بیشتری (50 درصد) از حساب های تگ شده را نسبت به فیس بوک (47.5 درصد) حذف کرد، افرادی که در توییتر باقی مانده بودند افزایش قابل توجهی در فالوورهای خود (به طور متوسط ​​23.7 درصد) نسبت به صفحات و حساب هایی که در فیس بوک فعال باقی مانده بودند (3.9 درصد) گزارش کردند. به طور متوسط).

ناهماهنگی های فرامرزی

اقدامات توییتر و فیسبوک علیه این صفحات بسته به کشور مبدا آنها متناقض است. توییتر بیش از نیمی از حساب‌های برچسب‌گذاری شده را در ایالات متحده حذف کرد، در حالی که همه حساب‌های فرانسوی به جز یک حساب هنوز فعال بودند. مدل مشابهی برای فیس بوک ظاهر شد. ایالات متحده با حذف 38 درصد از حساب های برچسب گذاری شده، بیشترین سهم را در حذف دارد، در حالی که فرانسه تنها 17 درصد حذف شده است.

گزارش آوریل 2020 NewsGuard در مورد "انتشار دهندگان" اطلاعات نادرست در مورد COVID-19 در فیس بوک، حداقل 9 صفحه را یافت که ادعاهای نادرستی مبنی بر اینکه ویتامین C می تواند COVID-19 را درمان کند به اشتراک گذاشته شده است. از این 9 نفر، چهار مورد حذف شده و پنج مورد همچنان فعال هستند. به کاربران فیسبوک اشاره ای نمی شود که چرا برخی از صفحات مجاز به انتشار اطلاعات نادرست هستند، در حالی که برخی دیگر حذف می شوند.

این یافته ها منعکس کننده دو گزارش اخیر NewsGuard است. گزارشی از اکتبر 2021 به سازمان بهداشت جهانی و سایر سازمان‌های غیردولتی، مقامات بهداشتی، تنظیم‌کننده‌ها و مقامات دولتی در اروپا و ایالات متحده نشان داد که 20 حساب، صفحه یا گروه فیس‌بوک که به توزیع COVID-19 یا اطلاعات نادرست علیه واکسن‌ها معروف هستند، در یک سال 370000 فالوور بین آنها به دست آورد. مورد دیگر که در سپتامبر 2021 منتشر شد، نشان می‌دهد که برنامه اشتراک‌گذاری ویدیوی TikTok اطلاعات نادرست در مورد واکسن‌ها را به کودکان 9 ساله می‌دهد بدون اینکه آنها هیچ حساب کاربری یا استفاده از نوار جستجو را دنبال کنند.

تحمل مداوم پلتفرم‌ها در برابر این نوع اطلاعات نادرست سمی ممکن است نتیجه عدم شفافیت عمدی آنها در نحوه تصمیم‌گیری درباره اطلاعات نادرست، بررسی حقایق و حذف محتوا باشد. در اکتبر 2021، اسنادی که توسط فرانس هاوگن گوینده فیس بوک به بیرون درز کرد، نشان داد که فیس بوک چندین مطالعه عمده در مورد نحوه انتشار اطلاعات نادرست درباره COVID-19 و واکسن در برنامه های کاربردی خود انجام داده است. تحقیقات خود فیس بوک نشان داده است که دوربین های اکو اطلاعات نادرست به واکسیناسیون در مورد واکسن دامن می زنند و پست های منابع معتبر مانند سازمان بهداشت جهانی مملو از نظرات فعالان ضد واکسن در برنامه های فیس بوک است. علیرغم درخواست کارشناسان، قانونگذاران و دولت بایدن، فیس بوک تصمیم گرفت این داده ها را مخفی نگه دارد.

هنوز مشخص نیست که پلتفرم‌ها چگونه تعیین می‌کنند که کدام صفحات حذف شوند و کدام‌ها حذف نشده‌اند. حتی زمانی که حساب‌ها کلاهبرداری‌های مشابهی را به اشتراک می‌گذارند، برخی حذف می‌شوند در حالی که برخی دیگر حذف نمی‌شوند.

گزارش نیوزگارد در آوریل 2020 در مورد "انتشار دهندگان" اطلاعات نادرست در مورد COVID-19 در توییتر، چهار صفحه را یافت که ادعاهای دروغین مرتبط با فناوری 5G را به تکثیر COVID-19 به اشتراک گذاشته بودند. باز هم، کاربران راهی برای درک این موضوع ندارند که چرا حساب‌های خاصی که اطلاعات نادرست منتشر می‌کنند حذف شده‌اند و دیگران در پلتفرم باقی می‌مانند.

حذف به هیچ وجه یک گلوله نقره ای یا حتی مطلوب ترین نتیجه نیست. شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی می‌توانند با برچسب زدن این حساب‌ها به عنوان اشتراک‌گذاری اطلاعات نادرست، به محافظت از کاربران خود کمک کنند. مسلح کردن کاربران به اطلاعات بیشتر، نه کمتر از طریق سرکوب یا حذف مخفیانه محتوا، آنها را قادر می‌سازد تا در مورد اینکه به کدام صفحه‌ها می‌توان برای رعایت استانداردهای اولیه اعتماد کرد و کدام را نه، قضاوت کرد. در عوض، قوانین حذف غیرشفاف به طور متناقض استفاده می شود و مصرف کنندگان از نحوه تصمیم گیری در مورد محتوایی که می بینند بی اطلاع هستند.

خلاصه ای از یافته ها

همه 85 حساب کاربری که NewsGuard در آوریل 2020 به دلیل انتشار اطلاعات نادرست در مورد COVID-19 علامت گذاری کرد، همچنان به این کار ادامه می دهند. 43 نفر هیچ اقدامی علیه آنها انجام ندادند و 19 نفر به طور میانگین 13.8 درصد تعداد فالوورهای خود را افزایش دادند.

از 26 حساب کاربری که NewsGuard در توییتر برای انتشار اطلاعات نادرست در مورد COVID-19 فهرست کرده است، 13 حساب هیچ اقدامی علیه آنها انجام نداده اند و 10 مورد از آنها تعداد فالوورهای خود را 358927 نفر افزایش داده اند که میانگین افزایش 23، 7 درصدی را نشان می دهد.

از 59 حساب کاربری که NewsGuard برای انتشار اطلاعات نادرست در مورد COVID-19 در فیس بوک برچسب گذاری کرده است، 31 مورد هیچ اقدامی علیه آنها انجام نداده اند و 9 مورد از آنها تعداد "لایک" بین خود را 718000 افزایش داده اند که میانگین افزایش 3.9 درصدی را نشان می دهد. .

از جانب الکس کادیر
گزارش تکمیلی توسط
ملیسا گلدین،، چین لبه،، کندریک مک دونالد،، ویرجینیا پادووز، و ماری ریشتر


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن