سرویس خرید از آمازون، خرید مستقیم از آمازون، خرید از علی اکسپرس، خرید از ایبی

این پروتکل در سال 2112 میلادی ا ز سوی گروه صنعتی اتحاد Zig Bee تحت عنوان استانداردی بر مبنای شبکه های بی سیم خصوصی جهت به کار گیری اتوماسیون از نوع خانگی ، صنعتی و تجاری به ثبت رسید. سیستم مدیریت هوشمند سازی ساختمان را می توان یکی از بهترین ایده ها و تفکرات عصر حاضر عنوان کرد که هم باعث مصرف بهینه انرژی و بازدهی بالای تجهیزات مورد استفاده در ساختمان می شود و میزان رفاه و آسایش ساکنین و سطح خدماتی موردنظر کاربران را بر مبنای پیشرفت های روز ارتقاء می بخشد. بنابراین توجه به راهکارهای ارائه شده در این بخش برای کنترل خودکار عملکرد موتورخانه های سیستم های حرارت مرکزی می تواند در کاهش مصرف انرژی بخش ساختمان به خصوص در کشور ما بسیار چاره ساز باشد. تعریف سیستم هوشمند: یک مرکز فرماندهی است که قابلیت کنترل همه دستگاهها را بهصورت خودکار هوشمند سازی چراغ خانه دارا است. سناریوهای «صبح به خیر» و «شب به خیر» میتوانند با استفاده از فرمان صوتی یا لمس یک دکمه اجرا شوند و حتا میتوانند با طلوع و غروب آفتاب خودشان را مطابقت دهند و بر اساس آن موقعیت عمل کنند. آنها همچنین میتوانند امکانات خانهی هوشمند خود را در حالی که با میهمانان خود صحبت میکنند، با همان برنامهی کاربردی کنترل کنند.

هوشمند سازی همچنین برای سالمندان مفید است، نظارت از راه دور میتواند به سالمندان کمک کند تا به جای رفتن به آسایشگاه یا مراقبت 24 ساعته در خانه، در امنیت و سلامت در خانه بمانند. پروتکل Z-Wave در داخل تراشه ای قرار دارد و این چیپ یا تراشه به صورت مجزا در دسترس هستند و حافظه فلش مورد نیاز برای آن و همچنین آنتن جهت دریافت و ارسال دیتا بر روی یک برد PCB در کنار یک تراشه Z-Wave به صورت مجزا وجود دارد. در حال حاضر بخش عمده ای از این تجهیزات در داخل کشور وجود ندارد و برای خرید آنها باید از سایت های خارجی اقدام کنید. در تمام موارد یاد شده ، کاربر قادر خواهد بود با استفاده از تجهیزاتی که در سیستم هوشمند ساختمان در نظر گرفته میشود ، در هر لحظه و با کمک اینترنت ، کنترل کاملی بر روی ساختمان داشته باشد. قیمت سیستم های هوشمند سازی آپارتمان بر اساس برند مورد استفاده (مثلا برندهای انگلیسی و برندهای ایتالیایی) ، نوع پروتکل هوشمندسازی (سیمی یا وایرلس) و لوازم مورد نیاز هوشمندسازی تعیین می شود . سنسورهای مخصوص آبیاری هوشمند اطلاعات مربوطه را دریافت و سپس برای دستگاه مرکزی ارسال می کند.

سیستم آبیاری هوشمند شامل سنسورها که شامل حسگرهای رطوبت، باران، دما، باد، آفتاب و … تراس ورودی به عنوان پیش فضای ورودی محل مناسبی برای کفش کن بخصوص در روز های بارانی می باشد که جنس کف تراس از چوب پلاست می باشد تا در عین زیبایی در برابر بارندگی و نور آفتاب مقاوم باشد.همچنین از دیگر دلایل تعبیه این تراس ورودی تعریف فضا و ایجاد حس دعوت کنندگی که از اصول معماری کهن ایرانی بوده ، می باشد . یکی از داغ ترین فناوری های پیشرفته را می توان در سیستم های امنیتی و به خصوص دوربین های امنیتی دید. بوسیله این پروتکل تمامی سیستمهای موجود در هوشمند سازی ساختمان به صورت منظم و یکپارچه قابل کنترل می باشند. هوشمند سازی خانه های لوکس یکسان نیست و با توجه به نیازهایی که ساکنین دارند، تنظیم می شود. قیمت تجهیزات خانه هوشمند بسیار بالاست ولی قطعا امنیت و رفاه بیشتری برای ساکنین به همراه دارد. سیستم کنترل مرکزی بوسیله رایانه ، گوشی تلفن همراه ، تبلت ، و با استفاده از نرم افزارهای گرافیکی قابل کنترل هستند. سیستم های خانه هوشمند از طریق اینترنت و به صورت آنلاین فعال می شوند.

در این تکنولوژی از هوش مصنوعی برای اجرای برنامه ها استفاده می شود. در این مدل ها معمولا از یک سیستم خنک کننده ( کولر اسپیلت) نیز برای خنک کردن تجهیزات استفاده می شود. اما هوشندسازی منازل یک مسئله و تکنولوژی کاملا متفاوت و پیشرفته است. لذتبخش است بهشرط آنکه به اصول اجرایی آن واقف باشیم. 6 بصورت تیپ در رنگ های مختلف تولید می شود اما بنا به سفارش ابعاد بزرگتر آن نیز قابل اجرا می باشد. و می تواند یکی از عوامل کاهش آلودگی های زیست محیطی و گازهای گل خانه ای در صورت مصرف بهینه انرژی و سوخت های فسیلی باشد. در این حالت نیز مصرف انرژی به شدت کاسته می شود. سیستم های خانه هوشمند بر پایه کنترل و نظارت بر دستگاه های الکتریکی کار می کنند. این سیستم شامل یک شبکه گسترده است که به شما اجازه می دهد تمامی چراغ های خانه را به راحتی مدیریت می کند. اصولاً برای اجرای یک ساختمان هوشمند در ابتدا نیاز به انتخاب یک روش ارتباطی و یک پروتکل برای برقراری ارتباط میان قطعات و تجهیزات مختلف داریم.

ایندکسر

آموزش سئو