رمان صوتی

به گفته لیورابادو-اودر آزول ، مدیرکل یونسکو ، شهر گوادالاخارا در غرب مکزیک برای رمان صوتی سال 2022 پایتخت کتاب جهانی اعلام شده است.

شهر گوادالاخارا بیست و دومین شهری است که توسط کمیته مشورتی پایتخت کتاب جهانی رمان صوتی، متشکل از نمایندگان انجمن بین المللی ناشران (UIE) ، انجمن بین المللی کتابخانه ها و م Instسسات (IFLA) و اتحادیه بین المللی نویسندگان (IFA) انتخاب شده است.

مدیر کل یونسکو خاطرنشان کرد: این انتخاب بر اساس پروژه های جامع و استراتژیک شهر گوادالاخارا پیرامون کتاب به منظور ارتقا progress پیشرفت اجتماعی رمان صوتی، مبارزه با خشونت و ایجاد فرهنگ صلح انجام شده است.

برنامه های گوادالاخارا برای سال 2022 حول این سه محور می چرخد: 1: بازیابی فضاهای عمومی با ایجاد سمینارهای مطالعه در پارک ها و مکان های دیگر 2: تقویت هویت مناطق شهری از طریق ارتباطات بین نسلی ، داستان سرایی، رمان صوتی و شعر خیابانی 3: ایجاد ارتباطات و انسجام اجتماعی ، به ویژه از طریق سمینارها برای خواندن رمان صوتی و نوشتن کتاب کودکان.

یونسکو همچنین خاطرنشان می کند که این شهر از تمام منابع فرهنگی خود مانند کتابخانه ها ، اتاق های مطالعه ، ناشران مستقل رمان صوتی و نمایشگاه های بین المللی کتاب برای ترویج سیاست های جلوگیری از خشونت رمان صوتی، همسو با برخورداری شهروندان از حقوق بشر ، برابری جنسیتی و فرهنگ استفاده می کند. پیدا کردن. استفاده خواهد شد به این ترتیب ، شهر منتخب کتاب رمان صوتی را به عنوان یکی از عناصر اصلی تغییرات اجتماعی مشاهده خواهد کرد.

فعالیت های پیشنهادی گوادالاخارا شامل رویدادهای ادبی با همکاری نویسندگان رمان صوتی آمریکای لاتین ، پروژه هنری برج بابل و رویدادهای ترکیبی مربوط به تئاتر ، موسیقی و ادبیات و همچنین استفاده از ایستگاه رادیویی محلی برای خواندن شعر است.

سی و چهارمین دوره نمایشگاه کتاب گوادالاخارا در مکزیک ، دومین نمایشگاه بزرگ جهان پس از فرانکفورت ، برای جلوگیری از شکسته شدن تاج در 28 نوامبر برگزار می شود.

پایتخت جهانی کتاب رمان صوتی عنوانی است که هر ساله توسط یونسکو به شهری اعطا می شود که از سال 2001 تاکنون تلاش های چشمگیری برای تقویت وضعیت کتاب و کتابخوانی انجام داده است. امسال ، یونسکو قصد دارد برنامه های فرهنگی مرتبط با کتاب را اجرا کند ، در نتیجه علاقه عمومی به مطالعه را تحریک می کند. این انتخاب هیچ جایزه مالی برای شهر منتخب ندارد و فقط تایید بهترین برنامه اختصاص یافته به کتاب و مطالعه است.

در سال 2021 ، پایتخت گرجستان ، تفلیس ، پایتخت جهانی کتاب رمان صوتی و در سال 2020 ، کوالالامپور به عنوان پایتخت کتاب جهان اعلام شد.

ایندکسر

آموزش سئو

دیدگاهتان را بنویسید