سهام توییتر روز دوشنبه قبل از توقف معاملات سهام در میان گزارش‌هایی مبنی بر اینکه جک دورسی از سمت مدیرعاملی کناره‌گیری می‌کند، جهش کرد.

CNBC اولین بار روز دوشنبه اعلام کرد که انتظار می رود دورسی از سمت خود کناره گیری کند. به گزارش تجارت نیوز، سهام توییتر در ابتدای معاملات پس از انتشار این گزارش بیش از 11 درصد جهش کرد.

سهام توییتر روز دوشنبه تا 52.05 دلار به ازای هر سهم معامله شد و به دلیل اخبار معلق متوقف شد.

دیوید فابر، مجری شبکه CNBC، گفت که ممکن است در آینده نزدیک اعلامیه ای رسمی ارائه شود، اما مشخص نکرد چه کسی می تواند جایگزین دورسی به عنوان رئیس غول رسانه های اجتماعی شود.

یک منبع به رویترز گفت که دورسی و هیئت مدیره توییتر جانشین خود را انتخاب کرده اند، اما منبع فاش نکرد که چه کسی ممکن است معاون باشد.

نیوزویک برای نظر دادن به توییتر مراجعه کرد، اما قبل از ارسال پاسخی دریافت نکرد.

دورسی در سال 2006 توییتر را تأسیس کرد و اولین مدیرعامل آن بود، اما تنها دو سال بعد مجبور به ترک آن شد. او در سال 2015 برای اداره شرکت بازگردانده شد. این مرد 45 ساله همچنین شرکت Square Inc.، یک شرکت پرداخت دیجیتال و خدمات مالی را اداره می کند.

گزارش ها مبنی بر اینکه انتظار می رود جک دورسی، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران توییتر کناره گیری کند، منجر به افزایش قیمت سهام در روز دوشنبه قبل از توقف معاملات سهام شد. در بالا، دورسی هنگام تعامل با دانشجویان مؤسسه فناوری هند در دهلی نو در 12 نوامبر 2018 اشاره کرد.
پراکاش سینگ / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

در ماه آوریل، دورسی قول داد که 1 میلیارد دلار از سهام خود در Square را به یک شرکت با مسئولیت محدود منتقل کند، جایی که بخشی از درآمد آن برای مقابله با همه‌گیری کروناویروس اختصاص خواهد یافت. LLC همچنین برای حمایت از درآمد پایه جهانی و بهداشت و آموزش دختران ایجاد شد.

دورسی در آن زمان گفت: “می‌خواهم تمام پولم را در زندگی‌ام ببخشم. می‌خواهم عواقب آن را خودخواهانه در زندگی‌ام ببینم.” من می‌خواهم مطمئن شوم که به مردم کمک می‌کنیم.»

این یک داستان در حال تکامل است و به محض در دسترس قرار گرفتن با اطلاعات بیشتر به روز می شود.