بهترین نهال گردو برای مازندران (بهشهر)

نهال گردو لارا پیوندی نیز مانند سایر میوه های مناطق معتدله ، در زمستان به مقدار سرمای معینی نیاز دارد تا خواب آن برطرف شود که به این ترتیب در بهار رشد رویشی و گلدهی نامنظم شده و به تأخیر می افتد و این موجب کاهش محصول و خشک شدن سرشاخه ها می شود. اگر پوست و مغز گردو شکننده و ترد بود گردوها به درستی خشک شدهاند و اگر احساس کردید رطوبت دارد چند روز دیگر به خشک کردن گردوها ادامه دهید. نهال گردو لارا پیوندی برای پر شدن مغز گردو و افزایش چربی آن، دمای ۳۳-۲۷ درجه سانتی گراد در طول چند هفته قبل از برداشت ضروری میباشد.

نهال گردو اسرائیلی قیمت نهال گردو لارا پیوندی در تابستان در معرض دمای ۵۰-۴۲ درجه سانتی گراد (به طور متوسط ۴۵ درجه سانتی گراد) و رطوبت کم قرار بگیرد، پوست سبز آن دچار آفتاب سوختگی شده و مغز آن سیاه و چروکیده می شود و گاهی مواقع میوه ها پوک می شوند. اگر منطقه شما جز مناطق پر بارندگی بوده و ممکن است نهال های درختان در این منطقه دچار آسیب شوند بهتر است در انتخاب نوع درخت و نهال دقت کنید. جهت مشاهده ی بیشتر انواع ارقام نهال گردو روی عبارت نهال گردو کلیک کنید . قیمت نهال گردوی لارا پیوندی ظرفیت باردهی بسیار بالا و حداقل تا ۶۰ درصد بیش از ارقام نهال گردو دیگر است. همانطور که گفتیم، این نوع گردو که از انواع گردوهای آمریکایی است، راندمان بالایی را در سرما یا گرما ندارد و دمای متعادل برای رشد مناسب این نوع نهال، نباید دچار تغییرات شدید رو به سردی شود؛ تاب آوری این نهال در مقابل گرما نیز چندان بالا نیست.

نهال گردو اسراییلی چند ساله بار میدهد خاک مناسب برای کشت نهال گردو توسرخ؛ باید بافت نرمی داشته باشد تا درختا به راحتی بتوانند در ان به ریشه زایی بپردازند. تهیه نهال گردوی کانادایی؛ با ریشه های جوان و سالم مهم ترین نکته هنگام خرید نهال می باشد. نهال گردو لارا پیوندی ریشه های این درخت به غرقابی و شوری حساس بوده و در شرایط غرقابی دچار فلج گیاهی (Apoplexy) می شوند. از ویژگی های بارز نهال گردو لارا پیوندی زود بازده بودن (باردهی از سال اول) و باردهی در شاخه های جانبی و همچنین دیر گل بودن که باعث میشود درفصل بهار که اغلب باغات گردوی کشورمان دچار سرما زدگی میشود این رقم مقامت خوبی در برابر سرمای بهاره نشان داده است. مقدار باردهی گردو اسرائیلی در هر هکتار برابر ۴ تن می باشد و وزن هر گردو به ۱۵ گرم می رسد. در مناطقی که تابستانهای گرم دارند مقاومت خوبی دارد.

نهال گردو کی میوه می دهد این نهال در برابر بیماری و آفات مقاومت بالایی دارد و شما می توانید با سمپاشی به موقع از این بیماری ها جلوگیری کنید. شاهرود12: این نهال نیز دیر گل است ولی بسیار پر بار، و مقاومت بسیار خوبی در مقابل سرمای دیررس دارد. درخت گردو لارا، از تناورترین و قویترین انواع درخت گردو است؛ اما به علت زود گل بودن، توصیه میشود که از آن در محیط و مناطق سرد استفاده نشود. برای گرده افشانی نیازی به گرده افشانی نیست و بهتر است که در مناطق سرد کاشته نشود زیرا این گیاه یک نهال سریع گل است. همانطور که می دانید بهترین شرایط آب و هوایی برای پرورش نهال گردو ، هوای سرد و زمستانی است. این نوع نهال به آب و هوای گرم یا سرد، حساسیت زیادی دارد و عوامل جوی به راحتی میتواند بر روی کارایی و عملکرد این نوع گردو، تاثیرات منفی داشته باشد. درخت گردو لارا پیوندی رقم مناسب برای آب و هوای نیمه خشک ، معتدل و سردسیری و در مقایسه با ارقام دیگر نیاز سرمایی کمتری برای شکستن خواب دارد و پذیرش کلاله اغلب بصورت همزمان موفق نیست به همین دلیل ۷% از باغ گردو باید با درختان گرده افشان مناسب دیگر کاشته شود.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد نهال گردو گلپایگان بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

ایندکسر

آموزش سئو