آیا امکان بارداری بدون دخول وجود دارد؟

بسیاری از افراد دنیا به دنبال فرزند آوری و احیا و ادامه نسل خود هستند تا زندگانی را شیرین تر و بهتر از دیروز بگذرانند. در میان کسانی هم هستند که به دلیایل نختلف و متفاوت میل باطنی به فرزند آوری ندارند و مدام به دنبال روش هایی جهت جلوگیری از بارداری می باشند.

بارداری یکی از نعمت های شیرین و اصیل خدا دادی به بانوان است که تجربه خوشی را برای هر خانم به بار می آورد. زنان از آغاز دوران قاعدگی تا زمان یائسگی توانایی باروری و بارداری دارند. این امکان به وسیله دستگاه تناسلی زنانه که بسیار خارق العاده و پیچیده است، به دست می آید.

بانوان دارای چرخه قاعدگی می باشند. این چرخه هر ماه تکرار میشود. از آغاز آخرین روز قاعدگی دستگاه تناسلی شروع به ضخیم شدن بافت خود می نماید. این ضخامت تا اولین روز قاعدگی ادامه دارد. در این چرخه تخمک های ماده تشکیل سده و آماده ساخت لقاح هستند و تا پایان دوره به ضخیم شدن خود ادامه می دهند. اگر تا پایان دوره لقاح تشکیل نشود یعتی اسپزم نر و تخمک ماده در کنار هم قرار نگیرد، ضخامن فرو ریخته و فرد پریود میشود.

پس از دوره قاعدگی دوباره این چرخه شروع میشود. یک بارداری نیازمند تشکیل لقاح است. لقاح حاصل ترکیب اسپرم مرد و تخمک زن است. تخمک زنان از قبل درون رحم ساخته و آماده میشود لیکن اسپرم مردان همان موقع تشکیل شده و به صورت مایع منی از بدن خارج میشود.

آیا امکان بارداری بدون دخول وجود دارد؟

امکان بارداری بدون دخول

هر عاملی ، دقت کنید هر عاملی که باعث پیوند اسپرم با دهانه واژن یا رحم شود موجب بارداری یا حاملگی خواهد شد.گرچه احتمال بارداری بدون دخول بسیار پایین است اما بازهم وجود دلایلی  اثبات این امکان را فراهم میسازد

از جمله دلایل میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

1_ اسپرم نر دارای قدرت ماندگاری است و حدودا48ساعت پس از خروج از بدن میتواند در هوای آزاد و در خارج زنده بماند. حال اگر در این فاصله بتواند به واژن ورود کنید، لقاح تشکیل خواهد شد.

2_اسپرم مرد دارای قدرت تحرک و بالا روندگی است؛ یعنی حتی اگر در محیطی خارج از رحم باشد، مثلا در دهانه واژن یا با فاصله از آن قرار گیرد، به علت داشتن قدرت حرکت میتواند خود را رحم رسانده و با تخمک ترکیب شود.

بنابراین برای تشکیل لقاح و بارداری لزوما انجام دخول لازم نیست گرچه احتمال بارداری بدون دخول بسیار کم است اما همچنان وجود دارد و نمیتوان وجود آن را نادیده گرفت.

منبع: https://royalsite.ir/do-we-get-pregnant-without-penetration/

ایندکسر

آموزش سئو